Kasiinosõltuvus ja hasartmängusõltuvus

Kasiino sõltuvusMõnikord võib juhtuda, et kasiinos mängimine ületab meelelahutuse piire ja muutub riskantseks nii mängija kui ka tema lähedaste jaoks. Kasiinosõltuvus on tõsine probleem, mis võib avaldada negatiivset mõju inimese elule, rahalisele olukorrale, suhetele ja vaimsele tervisele. On oluline mõista, kuidas seda sõltuvust ära tunda ja mida teha, et seda vältida.

Meie toetame vastutustundlikku mängimist, seetõttu soovime teiega rääkida, kuidas kasiinosõltuvust tuvastada ja mida sellega teha – see on käesoleva artikli peamine eesmärk.

Kuidas ära tunda kasiinosõltuvust – peamised tunnused

Kasiinosõltuvus ja hasartmängusõltuvus võivad omada negatiivseid tagajärgi. Isegi kui tead vastutustundlikust mängimisest, pole probleemse käitumise märkide äratundmine alati lihtne. Siin on mõned peamised tunnused, mis võivad aidata tuvastada kasiinosõltuvust:

#1 Suutmatus peatuda

Proovi lõpetada mängimine paariks päevaks. Kas see on raskem, kui arvasid? Kas tunned ärritust ja rahutust? Kas mõtled pidevalt mängimisele? Soov mängida isegi sõprade ja perega koos olles on tõsine sõltuvuse märk.

#2 Rahalised probleemid

Analüüsi, kust tuleb raha mängimiseks. Kas oled võtnud raha igapäeva-, pere- või meditsiinikuludelt, et mängimist finantseerida? Kas oled võtnud laenu või isegi varastanud raha mängimiseks? Kui jah, siis see on murettekitav märk.

#3 Kaotuste tagasivõitmine

Kas oled kunagi kaotanud rohkem, kui soovisid, ja siis veel rohkem kaotanud, püüdes kaotusi tagasi võita? Kas oled tundnud stressi ja masendust kaotuste pärast? Kas oled kaotustest valetanud, eriti lähedastele inimestele? Selline käitumine on omane mängusõltlastele.

#4 Mõju suhetele

Mida arvavad sinu sõbrad ja pere sinu mängimisest? Kas see mõjutab teie suhteid? Kas sõltud neist, et oma mängimist finantseerida?
Need tunnused on tihedalt seotud hasartmängusõltuvusega. Me ei saa panna diagnoose, kuid kui need tunnused tekitavad muret, pöörduge professionaali poole.

Kuhu pöörduda Eestis, kui oled sõltuvuses hasartmängudest

Kui oled otsustanud abi otsida, on sul mitu võimalust. Eestis on palju organisatsioone, mis pakuvad tuge neile, kes soovivad oma mängimist paremini kontrollida.

  • Mängimise keelamine ja eneseabi Kasiinooperaatorid pakuvad tööriistu ajutise või püsiva mängimiskeelu kehtestamiseks nii maapealsetes kui ka online-kasiinodes. Mängimiskeelu kehtestamine annab võimaluse täielikult eemaldada end mängukeskkonnast teatud ajaks, andes aega taastuda ja emotsionaalset seisundit parandada.
    Kui tunnete, et olete oma sõltuvusega valmis, võite meie juhiseid järgides taotleda kasiino keelu tühistamist.
  • Toetavad organisatsioonid On olemas erinevad organisatsioonid, mis aitavad mängusõltlasi. Nad pakuvad nõustamist, grupiteraapiat ja muid tugivorme. Näiteks Anonüümsed Mängurid (GA) ja kohalikud tugikeskused, nagu Eesti Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus. Pöördudes selle organisatsiooni poole, saate professionaalset tuge ja nõuandeid, kuidas kasiinosõltuvusest vabaneda.

Kuidas mitte saada sõltuvaks hasartmängudest ja mängida vastutustundlikult

Siin on mõned soovitused, mis võivad aidata vältida hasartmängusõltuvust. Kasutage neid mängimise ajal, et minimeerida mängu mõju teile ja aidata teil paremini kontrollida oma käitumist.

  1. Eelarve seadmine enne mängimist on üks tõhusamaid meetodeid. Võite seada isiklikud limiidid sissemaksetele ja panustele, et kaotused oleksid minimaalset.
  2. Üks suurimaid eksiarvamusi mängimises on arvamus, et kui mängid piisavalt kaua, siis kindlasti võidad. Kasiinode RNG (juhuslike numbrite generaatorid) tagavad ausa mängu, kuid see ei tähenda, et võit oleks garanteeritud.
  3. Kaotuste tagaajamine on üks halvimaid asju, mida saate teha. Kui tunned end kaotuste tõttu masenduses, proovi teha paus või kehtestada endale mängust väljajätmise periood. Pidage meeles, et kasiino ei ole raha teenimise viis, see on eelkõige meelelahutuse vorm.
  4. Ärge kartke abi küsida. Kui lähedaste poole pöördumine on raske, pöörduge professionaalsete organisatsioonide poole, mis spetsialiseeruvad mängusõltlaste abistamisele.
  5. Hoidke mängimise ajal pea selge. Ilma õige meeleseisundita ei suuda te seada piiranguid, teada, millal peatuda ega järgida eespool mainitud nõuandeid.

Meie toetame vastutustundlikku mängimist

Meie meeskonnale on oluline, et mängijad mängiksid vastutustundlikult. Hasartmängud võivad olla lõbusad ja põnevad, kuid need võivad tuua ka tõsiseid riske ja viia kasiinosõltuvuseni. Meie eesmärk on aidata mängijatel nautida mängu, säilitades samal ajal nende tervise ja heaolu. Meie kasiinoülevaated ja nõuanded on suunatud sellele, et tagada teile turvaline ja vastutustundlik mängukogemus.

Kokkuvõte

]Kasiinosõltuvus on tõsine probleem, mis vajab tähelepanu ja vastutustundlikku tegutsemist nii mängijate kui ka operaatorite poolt. Sõltuvuse märkide äratundmine, abi otsimine ja vastutustundliku mängimise tööriistade kasutamine võivad aidata vältida hasartmängude negatiivseid tagajärgi. Meie eesmärk on tagada teile turvaline ja vastutustundlik mängukogemus, et saaksite nautida hasartmänge ilma kahjulike tagajärgedeta teie elule ja heaolule.