Kasiinode, loteriide ja spordikihlvedude võitude maksustamine Eestis

Kõigile, kes mängivad online-kasiinos, on oluline teada maksukohustusi, mis tekivad seoses võitudega. Oleme põhjalikult analüüsinud, kuidas maksustatakse hasartmängude ja kasiinode võite Eestis ning mida on vaja teada, et vältida maksusegadusi.

Eestis reguleerib hasartmängude võitude maksustamist Tulumaksuseadus. See seadus määrab, millised võidud kuuluvad maksustamisele ja millised on maksuvabad.

Et teaksite, milliseid võite tuleb maksustada ja millised on maksuvabad, selgitame kõiki kasiinovõitude maksustamise üksikasju Eestis 2024. aastal.

Eesti litsentsiga online-kasiinode võitude maksustamine

Kasiinode ja online-kasiinode võidud, mis tegutsevad Eestis Maksu- ja Tolliameti väljastatud litsentsi alusel, ei kuulu maksustamisele. See tähendab, et kui elate Eestis ja mängite kasiinos, mis kuulub seaduslike operaatorite nimekirja, ei pea te oma võitudelt makse maksma. Selle kohta on üksikasjalikult kirjutatud Eesti tulumaksuseaduse § 19 (3).

Miks see nii on? Seda seetõttu, et maksud maksavad teie eest kasiinooperaatorid, mis on litsentsi saamise tingimuseks. Kui palju makse online-kasiinod teie eest maksavad, saate näha allpool olevast tabelist.

Hasartmängumaks

Õnnemängu tüüp Maksumäär
Mänguautomaatidel õnnemängu korraldamine 300 eurot ühe mänguautomaadi kohta ja 10% mänguautomaatidel tehtud panustest laekunud summast, millest on maha arvatud võidud
Mängulaual õnnemängu korraldamine 1406 eurot ühe mängulaua kohta
Õnnemängu ja osavusmängu kaughasartmänguna korraldamine 6% tehtud panustest laekunud summast, millest on maha arvatud võidud
Turniirina õnnemänguturniiri korraldamine 6% õnnemänguturniiri osalustasudest laekunud summast, millest moodustub turniiri võidufond ja korraldaja teenustasu
Ringmänguna õnnemänguturniiri korraldamine 6% osalustasudest laekunud summast, mis saadakse mängijate poolt ringmängus tehtud panuste arvelt
Toto korraldamine 6% tehtud panustest laekunud summast, millest on maha arvatud võidud
Loterii korraldamine 22% loteriipiletite müügist saadud summast
Osavusmängu korraldamine mänguautomaadil 32 eurot ühe osavusmängu mänguautomaadi kohta
Kaubandusliku loterii korraldamine 22% võidufondi summast

Välismaa online-kasiinode võitude maksustamine Eestis

Kõik tulud, sealhulgas hasartmänguvõidud, mida Eesti resident saab Eestis või välismaal, kuuluvad maksustamisele. See hõlmab online-kasiinode, maismaakasiinode, spordiennustuste, pokkeri, loterii jne võite vastavalt Tulumaksuseaduse § 12 (7).

Märkus: see punkt ei kehti online-kasiinodele, millel on Eesti litsents!

Seega, kui võidate välismaa online-kasiinos, on teil kohustus maksta maksud, kuid nende võitude jälgimine võib olla keeruline. Seetõttu otsustate ise, kas maksate nende võitude eest maksud või mitte. Me ei leidnud ühtegi kinnitust, et keegi oleks vastutusele võetud välismaa kasiinovõitude maksude tasumata jätmise eest.

Kokkuvõte

Eestis on hasartmänguvõitude maksustamine selgelt reguleeritud, et tagada ausus ja läbipaistvus. Kuigi Eestis litsentseeritud kasiinode võidud on maksuvabad, kuuluvad välismaiste kasiinode võidud maksustamisele.

Tähtis on olla teadlik maksukohustustest ja järgida seadusi, et vältida võimalikke probleeme tulevikus. Lisaks, mõistes maksustamise reegleid, saate paremini planeerida oma mängustrateegiaid ja hallata oma võite tõhusamalt.

Seega, mängides vastutustundlikult ja järgides seadusi, saate nautida hasartmängude pakutavat põnevust ja potentsiaalseid võite ilma tarbetute riskideta.